- PIC16F76-I/SO
PIC16F76-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 22 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 368 x 8 RAM - 4 to 5.5V - 28-SOIC.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description