PIC16F727-E/PT
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 36 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 368 x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 44-TQFP (10x10).
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +