PIC16F722-E/SP
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 25 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 128 x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 28-SPDIP.
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +