PIC16F1509-I/GZ
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 17 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 512 x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 20-UQFN (4x4).
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +