The L60D-G12-W is a watertight, green LED panel mount indicator designed for 12VDC systems.
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
BAG 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: L60DG12W
  • 공급자:
    VCC - Visual Communications Company
  • 부품 번호:
    L60D-G12-W
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Panel
  • Dimension:
    16 mm
  • Type:
    Uni-Color
  • Maximum Forward Voltage per Color:
    14 V
  • Color:
    Green
  • Peak Wavelength:
    565 nm
  • Lens Shape Type:
    Circular
  • Lens Appearance:
    Diffused
  • Lens Dimensions:
    3x3x4.1 mm
  • Intensity:
    44 mcd
  • Viewing Angle:
    45 °
  • Maximum Forward Current:
    12 mA