ERJ-P06D47R5V
Panasonic
Res Thick Film 0805 47.5 Ohm 0.5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
설명 +
Search Keywords: ERJP06D47R5V
  • 부품 번호:
    ERJ-P06D47R5V
  • Resistance Value:
    47.5 Ohm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C