- TX2SA-12V-Z
TX2SA-12V-Z
Panasonic Electronic Components
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
Certificate of Compliance Guarantee
설명
Telecom relay - Electromechanical relay – Low profile surface mount - TX relay - Sealed - DPDT (2 Form C) – High contact capacity – Silver, Gold – 8.2 mm (H) x 7.4 mm (W) x 15 mm (L) - Nominal coil voltage 12 VDC - Contact rating current 2 A – Coil current
Search Keywords: TX2SA12VZ
사양
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
부품 번호:TX2SA-12V-Z
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
공급자 표준 포장:
500 -
Relay Construction:Non-Latching12534
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT12514
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount12526
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:15 x 9.4 x 8.2 mm
Termination Style:Gull Wing12536
Coil Current:11.7 mA