- SF4D-DC24V
SF4D-DC24V
Panasonic Electronic Components
Relays 24VDC 1.152KOhm 6A 4PST-NO/4PST-NC (53.3x33x16.5)mm THT Safety Relay
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
Certificate of Compliance Guarantee
설명
Search Keywords: SF4DDC24V
사양
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
부품 번호:SF4D-DC24V
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):Yes
HTS:8536410020
COO:EU
ECCN:EAR99
공급자 표준 포장:
200 -
Type:Safety Relay
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Coil Current:20.8 mA
Coil Resistance:1.152 KOhm
Dimension:53.3 x 33 x 16.5 mm
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Termination Style:PC Pin
Contact Arrangement:4PST-NO,4PST-NC
Contact Form:4 Form A,4 Form B
Maximum Current Rating:6 A