- JM1AN-ZTMP-DC12V
JM1AN-ZTMP-DC12V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 12VDC 160Ohm 20A SPST-NO (31x28.5x19.5)mm Top Mount Power Relay
데이터 시트 액세서리
유해물질 제한지침(RoHS) 미준수
Discontinued & Replaced
Bulk 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명
Search Keywords: JM1ANZTMPDC12V
사양
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
부품 번호:JM1AN-ZTMP-DC12V
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):No
HTS:8536490075
COO:TH
ECCN:EAR99
공급자 표준 포장:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:20 A
Mounting:Top Mount
Termination Style:0.25Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C