- CB1AH-M-12V
CB1AH-M-12V
Panasonic Electronic Components
Relays 12VDC 103Ohm 40A SPST-NO(30mm 22mm 52mm) Bracket Automotive Relay Automotive
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
Certificate of Compliance Guarantee
설명
Search Keywords: CB1AHM12V
사양
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
부품 번호:CB1AH-M-12V
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
공급자 표준 포장:
50 -
Contact Form:SPST-NO (1 Form A)
Relay Construction:Non-Latching
Max Contact Current:40A
Coil Voltage:12 VDC
Coil Current:117 mA
Coil Resistance:103 Ohm
Contact Material:Silver(Cadmium Free)
Must Operate Voltage:7 VDC
Must Release Voltage:4.2 VDC
Operate Time:15 ms
Seal:Sealed
Mounting:Bracket Mount
Termination Style:0.25 Quick Connect
Dimension:30 x 22 x 52 mm
Operating Temperature:-40 to 85 °C