- G6K-2F-DC12
G6K-2F-DC12
Omron Electronics
Signal Relay 12VDC 1A DPDT (10mm 7.8mm 5.2mm) SMD
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
Tube 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명
Search Keywords: G6K2FDC12
사양
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
공급자:Omron Electronics
부품 번호:G6K-2F-DC12
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):Yes
HTS:8536490050
COO:JP
ECCN:EAR99
공급자 표준 포장:
500 -
Relay Construction:Non-Latching12534
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT12514
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount12526
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:10 x 6.5 x 5.2 mm
Termination Style:Gull Wing12536
Coil Current:9.1 mA