G5RL-K1-E-DC12
Omron Electronics
The G5RL-K1-E-DC12 is a double-winding latching, high-capacity SPDT PCB power relay with a 12VDC coil.
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: G5RLK1EDC12
  • 공급자:
    Omron Electronics
  • 부품 번호:
    G5RL-K1-E-DC12
  • Alias/AKA:
    G5RLK1EDC12BYOMZ
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Relay Construction:
    Latching Double Coil
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Coil Resistance:
    192 Ohm