L225J1K5E
Ohmite
The L225J1K5E is a fixed, vitreous enamel power resistor with a resistance of 1.5 kΩ, a ±5% tolerance, and a 225 W power ratin ...
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
BOX 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
The L225J1K5E is a fixed, vitreous enamel power resistor with a resistance of 1.5 kΩ, a ±5% tolerance, and a 225 W power rating.
Search Keywords: L225J1K5E
  • 공급자:
    Ohmite
  • 부품 번호:
    L225J1K5E
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Vitreous Enamel
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    225 W
  • Termination Style:
    Radial Lug
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C