E300K20RE
E300K20RE
Ohmite
재고 보유: 12
최소 주문: 1
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
E300K20R
Ohmite
Res Wirewound 20 Ohm 10% 300W ±400ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 미준수
BOX 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: E300K20R
  • 공급자:
  • 부품 번호:
    E300K20R
  • 측정 단위:
    Per Each
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Vitreous Enamel
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    300 W
  • Termination Style:
    Radial Lug
  • Resistance Value:
    20 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±400 ppm/°C
  • Military Standard:
    N/R
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
Ships today, if you order in Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 5