NPF-90D-15
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 90W - Fixd: 15 Vdc @ 6,000mA - Dim: 0-10Vdc/PWM/Resist
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: NPF90D15
  • 공급자:
    MEAN WELL
  • 부품 번호:
    NPF-90D-15
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    0 to 10 Vdc/PWM/Resistance
  • Maximum Output Power:
    90 W
  • Output Voltage Range:
    9.0 to 15.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    6,000 mA (6.0 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    305
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    431
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C