HATF902CSDC24
Hasco Relays
Electromechanical Relay 24VDC 660Ohm 30ADC/40(NO)/30(NC)AAC SPDT (32.53x27.43x28.21)mm THT Heavy Duty Relay
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: HATF902CSDC24
  • 공급자:
    Hasco Relays
  • 부품 번호:
    HATF902CSDC24
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum Current Rating:
    40 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Quick Connect/PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C