SRP1270-2R2M
Bourns
Inductor Power - Shielded - Wirewound - 13.7 x 13.7 x 7mm - 2.2 uH - 100KHz - 22A - 4.2m Ohm.
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
End of Life: Final orders must be placed by 06. 30. 2026
REEL 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: SRP12702R2M
  • 공급자:
    Bourns
  • 부품 번호:
    SRP1270-2R2M
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    22 A
  • Maximum DC Resistance:
    4.2 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
  • Protection Style:
    Shielded
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
재고 보유: 300
즉시 배송 가능 Buy all 300 in-stock or the regular minimum order quantity of 400