PM5022-102M-RC
Bourns
The PM5022-102M-RC is a surface-mount power inductor featuring a 1000 µH inductance and a low profile design.
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
REEL 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: PM5022102MRC
  • 공급자:
    Bourns
  • 부품 번호:
    PM5022-102M-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Inductance:
    1 mH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Current:
    500 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.8 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C