- PM2110-151K-RC
설명
The PM2110-151K-RC is a high-current, surface-mount power inductor with a 150 µH inductance rating.
Search Keywords: PM2110151KRC
사양
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
공급자:Bourns
부품 번호:PM2110-151K-RC
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):Yes
HTS:8504508000
COO:HN
ECCN:EAR99
공급자 표준 포장:
63 -
Inductance:150 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:10 %
Technology:Wirewound
Maximum DC Current:4.3 A
Maximum DC Resistance:49 mOhm
Operating Temperature:-55 to 105 °C