PDB241-E420P-254B0
Bourns
Res Carbon Film POT 250K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (31.8 X 24 X 28mm) Solder Lug Panel Mount
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
BULK 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: PDB241E420P254B0
  • 공급자:
    Bourns
  • 부품 번호:
    PDB241-E420P-254B0
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Tur ns
  • Termination Style:
    Solder Lug
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    250 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    31.8 x 24 x 28 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C