MF-RX185/72-0
Bourns
PTC Resettable Fuse 1.85A(hold) 3.7A(trip) 72V 40A 2.1W 12.6s 0.08Ohm Radial 15.18 X 3.1 X 21.18mm Bag Automotive
BULK 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: MFRX185720
  • 부품 번호:
    MF-RX185/72-0
  • 측정 단위:
    Per Each
    No
  • HTS:
    EAR99
    3000
  • Hold Current:
    1.85 A
  • Trip Current:
    3.7 A
  • Maximum Current Rating:
    40 A
  • Maximum Voltage Rating:
    72 V
  • Maximum Trip Time:
    12.6@9.25A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.08 Ohm
  • Maximum Initial Resistance:
    0.12 Ohm