CR1206-FX-4993ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/4 W - 499 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 1206 - RoHS Compliant - Tape&Reel
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
REEL 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: CR1206FX4993ELF
  • 공급자:
    Bourns
  • 부품 번호:
    CR1206-FX-4993ELF
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    499 KOhm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C