6657S-1-102
Bourns
Res POT 1K Ohm 10% 1.5W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.34mm (33.34 X 41.86mm) Turret Panel Mount
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
BULK 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: 6657S1102
  • 공급자:
    Bourns
  • 부품 번호:
    6657S-1-102
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±500 ppm/°C
  • Dimension:
    41.86 x 33.34 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C