- 4816P-1-273LF
설명
The 4816P-1-273LF is a 16-pin, surface-mount, thick-film resistor network containing eight isolated 27 kΩ resistors.
Search Keywords: 4816P1273LF
사양
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
공급자:Bourns
부품 번호:4816P-1-273LF
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):Yes
HTS:8536308000
COO:CR
ECCN:EAR99
Reel Pack:
2000 -
Case Size:N/R
Circuit Designator:ISOL
Number of Resistors:8
Number of Terminals:16
Power Rating:1.28 W
Power Rating per Resistor:0.16 W
Resistance Value:27 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C