3386P-1-153TLF
Bourns
The 3386P-1-153TLF is a single-turn, sealed, cermet trimming potentiometer with a 15 kOhm resistance, top-adjustment knob, and ...
설명 +
The 3386P-1-153TLF is a single-turn, sealed, cermet trimming potentiometer with a 15 kOhm resistance, top-adjustment knob, and RoHS compliant terminals.
Search Keywords: 3386P1153TLF
  • 부품 번호:
    3386P-1-153TLF
  • COO:
    CR
  • Resistance Value:
    15 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 10.41 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C