The AR10KL.25 is a 10-turn, wirewound precision potentiometer with a resistance of 10 kOhms and an independent linearity of ±0 ...
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
Box 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
The AR10KL.25 is a 10-turn, wirewound precision potentiometer with a resistance of 10 kOhms and an independent linearity of ±0.25%.
Search Keywords: AR10KL25
  • 공급자:
    BI Technologies/TT Electronics
  • 부품 번호:
    AR10KL.25
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    15
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    10(Elec),10(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    3 %
  • Temperature Coefficient:
    130 ppm/°C
  • Dimension:
    73.03 x 46.03 x 54.77 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 85 °C