- 68WR100K
68WR100K
BI Technologies/TT Electronics
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.22 X 11.05mm) Pin Thru-Hole Box
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 미준수
Discontinued & Replaced
Box 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명
Search Keywords: 68WR100K
사양
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
부품 번호:68WR100K
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):No
HTS:8533408050
COO:MX
ECCN:EAR99
공급자 표준 포장:
100 -
Mounting:Through Hole
Number of Turns:20(Elec) Turns
Termination Style:Pin
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:100 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:9.53 x 6.22 x 11.05 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C