G7L-2A-TUBJ-80-CB-DC12
Omron Electronics
Electromechanical Relay 12VDC 75Ohm 25A DPST-NO (( 68.5mm 33.5mm 47mm)) Bracket General Purpose Relay
설명 +
Search Keywords: G7L2ATUBJ80CBDC12
  • 공급자:
    Omron Electronics
  • 부품 번호:
    G7L-2A-TUBJ-80-CB-DC12
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    25 A
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Termination Style:
    0.25Quick Connect
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -20 to 60 °C