- TEH100M25R0FE
설명
The TEH100M25R0FE is a 100W, 25Ω thick film power resistor in a TO-247 package designed for high-frequency and pulse loading applications.
Search Keywords: TEH100M25R0FE
사양
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
공급자:Ohmite
부품 번호:TEH100M25R0FE
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):Yes
HTS:8533290000
COO:AT
ECCN:EAR99
공급자 표준 포장:
35 -
Termination Style:Radial
Power Rating:3.5,100 W
Resistance Value:25 Ohm
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±50 ppm/°C
Operating Temperature:N/A
Packaging:N/A
Dimension:16.01 x 5.21 x 20.96 mm
Terminal Pitch:10.42 mm