15FR100E
Ohmite
Current Sense Through Hole Resistor - 0.1 ohm - 10 Series - 5 W - Wirewound - Axial Leaded - ± 1%.
설명 +
Search Keywords: 15FR100E
  • 부품 번호:
    15FR100E
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    100 mOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 275 °C
  • Dimension:
    23.8 x 8.4 mm