APC-16-350
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - 12 to 48VDC-16.8W- 350mA - Input from 90 to 264VAC – No dimming function.
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: APC16350
  • 공급자:
    MEAN WELL
  • 부품 번호:
    APC-16-350
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    16.8 W
  • Output Voltage Range:
    12.0 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    350 mA (0.35 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    264
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    370
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -30 to 70 °C