APC-12-700
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 12.6W - Fixed: 18 Vdc @ 700mA - Dim: No
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: APC12700
  • 공급자:
    MEAN WELL
  • 부품 번호:
    APC-12-700
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    12.6 W
  • Output Voltage Range:
    9.0 to 18.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    90
  • Maximum AC Input Voltage:
    264
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    370
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -30 to 70 °C