- BK/AGC-15-R
BK/AGC-15-R
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature 15A 32V Fast 2-Pin Cartridge Holder
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: BKAGC15R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:BK/AGC-15-R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536100040
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Miniature
Fuse Size:6.3 x 32 mm
Acting:Fast
Current Rating:15 A
Maximum AC Voltage Rating:32 V