PM2110-151K-RC
Bourns
The PM2110-151K-RC is a high-current, surface-mount power inductor with a 150 µH inductance rating.
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
TRAY 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: PM2110151KRC
  • 공급자:
    Bourns
  • 부품 번호:
    PM2110-151K-RC
  • COO:
    HN
  • ECCN:
    EAR99
    63
  • Inductance:
    150 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    4.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    49 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C