- 3852A-282-502A
설명
Res Cermet POT 5K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (28.55 X 19.05 X 23.55mm) Solder Lug Panel Mount
Search Keywords: 3852A282502A
사양
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
공급자:Bourns
부품 번호:3852A-282-502A
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):No
HTS:8533408050
ECCN:EAR99
공급자 표준 포장:
1 -
Mounting:Panel Mount
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Solder
Power Rating:2 W
Resistance Value:5 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±150 ppm/°C
Dimension:28.55 x 19.05 x 23.55 mm
Operating Temperature:-1 to 125 °C