- LEDWCD040S070PS
LEDWCD040S070PS
Autec Power Systems
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 40W - Fixd: 61 Vdc (OC) @ 700mA - Dim: 1-10 Vdc/Resist
설명
Search Keywords: LEDWCD040S070PS
공급자:Autec Power Systems
부품 번호:LEDWCD040S070PS
측정 단위:Per Each
유해물질 제한지침(RoHS):Yes
Output Type:Fixed, Dimmable
Dimming:1 to 10 Vdc/Resistance
Maximum Output Power:40 W
Output Voltage Range:18.0 to 54.0 Vdc
Maximum Output Current:700 mA (0.7 A)
Operating Temperature:-20 to 60 °C