- L65DY24L
L65DY24L
VCC - Visual Communications Company
PMI Round .315" LED 24V Leads Yellow
説明
Search Keywords: L65DY24L
部品番号:L65DY24L
Mounting:Panel
Dimension:20 mm
Type:Uni-Color
Maximum Forward Voltage per Color:25 V
Color:Yellow
Peak Wavelength:590(Max) nm
Lens Shape Type:Circular
Lens Appearance:Diffused
Lens Dimensions:10x10x4 mm
Intensity:20 mcd
Viewing Angle:30 °
Maximum Forward Current:20 mA