- KRPA-5AY-120
KRPA-5AY-120
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 120VAC 10A SPDT(35.7x35.7x50.8)mm Socket
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Tray 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明
Product Highlights:
- Relay Type = General Purpose
- Relay Style = General
- KRPA Series
- Contact Arrangement = 1 Form C, SPDT, 1 C/O
- Contact Current Rating = 5 Amps.
Search Keywords: KRPA5AY120
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:KRPA-5AY-120
Alias/AKA:1393105-1
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:MX
ECCN:EAR99
サプライヤー標準パック:
25 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:120 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:SPDT
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Socket
Termination Style:8-Pin Circular Plug
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-45 to 55 °C
Coil Resistance:2.25 KOhm