16THV100M6.3X8
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - SMD - 100uF - 20% - 16VDC - 6.3mm dia x 8mm - -40 to 125°C
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: 16THV100M63X8
  • サプライヤー:
    Rubycon America
  • 部品番号:
    16THV100M6.3X8
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    900
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    6.3 x 8 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    16 VDC