- 4525DO-SS3BI150GP
4525DO-SS3BI150GP
TE Connectivity Sensor Solutions
PRESS XDCR,DIGITAL,PSI RANGE
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Pack 包装
説明
PRESS XDCR,DIGITAL,PSI RANGE
Search Keywords: 4525DOSS3BI150GP
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:4525DO-SS3BI150GP
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:9026204000
サプライヤー標準パック:
10 -
Pressure:10.34 bar, 150 psi
Board Level Pressure Sensor Style:Gauge
Interface Type:I2C (Addr.0x28H)
Dimensions:.49 x .39 in, 12.5 x 9.9 mm
Operating Temperature Range:-25 – 105 °C, -13 – 221 °F
Board Level Pressure Sensor Supply Voltage:3.3 V
Board Level Pressure Sensor Type:Digital Pressure and Altimeter Sensor Modules
Board Level Pressure Sensor Package:8 pin DIL
Output/Span:14 bit ADC
Board Level Pressure Sensor Accuracy:±0.25% Span