The FN2010M-16-06 is an enhanced performance, single-stage, general-purpose AC/DC EMI filter rated for 16A.
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Box 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: FN2010M1606
  • サプライヤー:
    TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
  • 部品番号:
    FN2010M-16-06
  • Alias/AKA:
    817044-SF
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    60
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Maximum Voltage Rating:
    250 VAC
  • Maximum Current Rating:
    16 A
  • Operating Frequency:
    0 to 400 Hz
  • Operating Temperature:
    -25 to 100 °C
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Dimension:
    46.6mm x 71mm x 29.3mm