16ZLJ270M6.3X11
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 270uF - 20% - 16VDC - 6.3mm dia x 11mm - -40 to 105°C
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: 16ZLJ270M63X11
  • サプライヤー:
    Rubycon America
  • 部品番号:
    16ZLJ270M6.3X11
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    270 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    6.3 x 11 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    16 VDC