16SKV47M6.3X5.5
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - SMD - 47uF - 20% - 16VDC - 6.3mm dia x 5.5mm - -55 to 105°C
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Discontinued
包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: 16SKV47M63X55
  • サプライヤー:
    Rubycon America
  • 部品番号:
    16SKV47M6.3X5.5
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    6.3 x 5.5 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    16 VDC
Tools/3D Models +
リソース +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
在庫: 900
即時出荷可能 Buy all 900 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000