ERJ-6GEYJ203V
Panasonic
Res Thick Film 0805 20K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERJ6GEYJ203V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERJ-6GEYJ203V
  • Unit of Measure:
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C