EEU-FC1J101L
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 100 µF - 63 V - 20% - 8 X 15mm - Radial - 3.5 mm - 535 mA - 2000h - 105°C.
説明 +
Search Keywords: EEUFC1J101L
  • 部品番号:
    EEU-FC1J101L
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    8 x 15 mm
  • Voltage:
    63 VDC