EEU-EB2W220S
Panasonic
The EEU-EB2W220S is a radial lead type aluminum electrolytic capacitor featuring a 22 µF capacitance and a 450 V voltage ratin ...
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Bag 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
The EEU-EB2W220S is a radial lead type aluminum electrolytic capacitor featuring a 22 µF capacitance and a 450 V voltage rating.
Search Keywords: EEUEB2W220S
  • サプライヤー:
    Panasonic
  • 部品番号:
    EEU-EB2W220S
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    18 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    450 VDC