EEE-1CA221XP
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 220 µF - 16 V - 20% - 6.3 X 7.7mm - Surface mount - 162mA - 2000h - 85°C.
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Reel 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: EEE1CA221XP
  • サプライヤー:
    Panasonic
  • 部品番号:
    EEE-1CA221XP
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    900
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    6.3 x 7.7 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    16 VDC