ECQ-E6104JF
Panasonic
The ECQ-E6104JF is a metallized polyester film capacitor with a capacitance of 0.1 µF, a rated voltage of 630V DC, and a toler ...
説明 +
The ECQ-E6104JF is a metallized polyester film capacitor with a capacitance of 0.1 µF, a rated voltage of 630V DC, and a tolerance of ±5%.
Search Keywords: ECQE6104JF
  • 部品番号:
    ECQ-E6104JF
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    18.5 x 6.3 x 14 mm