ECQ-E2474KF
Panasonic
The ECQ-E2474KF is a metallized polyester film capacitor with a capacitance of 0.47 µF and a rated voltage of 250 VDC.
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Bag 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: ECQE2474KF
  • サプライヤー:
    Panasonic
  • 部品番号:
    ECQ-E2474KF
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    18.5 x 5.3 x 12.5 mm