- TXS2-L-4.5V-1
TXS2-L-4.5V-1
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT( (15mm 7.4mm 8.2mm)) THT Automotive
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
Certificate of Compliance Guarantee
説明
Search Keywords: TXS2L45V1
仕様
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部品番号:TXS2-L-4.5V-1
測定単位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:JP
ECCN:EAR99
サプライヤー標準パック:
40 -
Relay Construction:Latching Single Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:4.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:15 x 8.2 x 7.4 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:7.8 mA